+421 (0)911 308 828         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Prvý trimester

Pre prvý trimester tehotenstva je z výživovej stránky najdôležitejší prísun minerálnych látok a vitamínov. Netreba zvyšovať príjem energie, ako sa veľmi často všetci nazdávajú. V prvom trimestri budete potrebovať najmä dostatok potravín bohatých na kyselinu listovú. Preto treba konzumovať zelené potraviny, ktoré sú na tento vitamín bohaté. Aj keď bude vo vašom jedálničku dostatok týchto potravín, nezabúdajte konzumovať aj preparát s dostatočným množstvom vitamínu B9.

Počas prvého trimestra sa môžu vyskytovať časté nevoľnosti, vitamín B6 vám môže pomôcť predchádzať takýmto stavom. Ak sa chcete vyvarovať ranným nevoľnostiam, majte pri posteli sušienky a vždy pred vstaním z postele zjedzte z nej aspoň kúsok.

Druhý trimester

Počas druhého trimestra sa nároky na množstvo potravy zvyšujú, preto jedzte dostatočne, aby mohlo vaše nenarodené dieťatko rásť.
Potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny pomôžu Vášmu dieťaťu k dobrému vývinu mozgových štruktúr.
Vápnik a vitamín D podporujú rast zdravých kostí a zubov.
Prijímať musíte taktiež potraviny bohaté na železo. Železo zabezpečí, aby malo vaše dieťa dostatok červených krviniek. Nepite však súčasne čaj alebo kávu s jedlami, ktoré obsahujú železo. Spôsobíte horšiu vstrebateľnosť železa v tenkom čreve.

Tretí trimester

Počas tretieho trimestra potrebujete dostatok energie. Napriek tomu, že dieťatko, placenta a zväčšená maternica zaberajú v brušnej dutine väčšinu miesta, musíte prijímať dostatok kalórií.
Vitamín K pomáha pri zrážanlivosti krvi, jeho dostatok bude dôležitý pri pôrode a taktiež počas kojenia.
Denne by ste mali prijať o 200 kcal navyše, preto nezabúdajte na desiate a olovranty.

logo

Zdravie a krása na dosah v Health&Beauty

    Klinika estetickej medicíny Health&Beauty sa stará o krásu a zdravie svojich klientov a klientiek. Sme moderná klinika na svetovej úrovni s dlhoročnými odbornými skúsenosťami v oblasti chudnutia, modelácie postavy, spevnenia pokožky i tela, liečby celulitídy, formovania kontúr či celkovej regenerácie. Prinášame vám len to najlepšie z oblasti estetickej a korektívnej dermatológie, zdravej výživy, zdravého životného štýlu, redukcie váhy a liečby obezity a metabolického syndrómu. Snažíme sa neustále napredovať, sledujeme najnovšie lekárske a estetické postupy. Našou hlavnou prioritou sú komplexné služby a individuálny prístup v modernom, pokojnom a priateľskom prostredí.  

Adresa

Klinika Health&Beauty

PERLA RUŽINOVA

Kaštieľska 4

821 05 Bratislava

Telefón

+421 (0)911 308 828

E-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

ikona-1 Objednajte sa

 

Facebook