+421 (0)911 308 828         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Prirodzeným vplyvom starnutia sa sťahujú mimické svaly a na tvári sa tvoria vrásky. Prírodná látka botulotoxín dokáže toto svalstvo uvoľniť a tým pleť vypnúť.

Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý spôsobuje chemickú denerváciu svalu v mieste vpichu, takže sval sa nemôže stiahnuť. Pre tieto účinky sa botulotoxín využíva pri liečbe rôznych neurologických a očných ochorení, a v estetickej dermatológii na korekciu dynamických, t. j. mimických vrások najmä v okolí očí, medzi obočím a na čele. Môže sa použiť aj pri vráskach nad hornou perou, na vyhladenie krku a dekoltu. Je vhodný aj na odstránenie nadmerného potenia na dlaniach, chodidlách a v podpazuší.

 

Ako sa vykonáva ošetrenie?

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi nízkych dávkach do svalov. Účinkom botulotoxínu dôjde k dočasnému prerušeniu nervovo-svalového prenosu vzruchu a tým k požadovanému uvoľneniu svalu. Výsledkom je napnutie pleti a vyhladenie vrások. Zákrok sa robí ambulantne, je takmer bezbolestný a časovo nenáročný. Celý zákrok aj s potrebnými informáciami trvá asi do 30 minút. Jedinými obmedzeniami po zákroku sú nezohýbať sa, necvičiť, nesaunovať sa a neplávať.

 

Môžu nastať nežiadúce účinky?

Po aplikácii botulotoxínu môžete v niektorých prípadoch pociťovať pálenie a bolesť hlavy. Je to však dočasné a veľmi zriedkavé, po niekoľkých hodinách tieto komplikácie zvyčajne ustúpia. Botulotoxín sa využíva v estetickej medicíne od roku 1988, pričom výskyt nežiadúcich prejavov nie je vyšší ako pri podávaní iných liečiv, t. j. asi 0,5 – 5 %.

 

Ako dlho pretrváva účinok?

Účinok nastupuje o dva až päť dní po aplikácii botulotoxínu, pričom plný rozsah účinku sa prejaví do 14 dní. Efekt pretrváva zvyčajne 2 až 6 mesiacov po prvom podaní. Po opakovaných aplikáciách sa účinok môže predlžovať.

 

 logo

Zdravie a krása na dosah v Health&Beauty

    Klinika estetickej medicíny Health&Beauty sa stará o krásu a zdravie svojich klientov a klientiek. Sme moderná klinika na svetovej úrovni s dlhoročnými odbornými skúsenosťami v oblasti chudnutia, modelácie postavy, spevnenia pokožky i tela, liečby celulitídy, formovania kontúr či celkovej regenerácie. Prinášame vám len to najlepšie z oblasti estetickej a korektívnej dermatológie, zdravej výživy, zdravého životného štýlu, redukcie váhy a liečby obezity a metabolického syndrómu. Snažíme sa neustále napredovať, sledujeme najnovšie lekárske a estetické postupy. Našou hlavnou prioritou sú komplexné služby a individuálny prístup v modernom, pokojnom a priateľskom prostredí.  

Adresa

Klinika Health&Beauty

PERLA RUŽINOVA

Kaštieľska 4

821 05 Bratislava

Telefón

+421 (0)911 308 828

E-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

ikona-1 Objednajte sa

 

Facebook