+421 (0)911 308 828         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Ako bojovať s celulitídou

S príchodom leta sa tešíme na slnečné lúče a zo skríň vyťahujeme naše obľúbené šaty, sukne a plavky. Niektoré z dám však pozerajú do zrkadla so zármutkom, ako sa jej len zbaviť, nočnej mory celulitídy. Starý známy pohľad na nevzhľadnú kožu pripomínajúcu pomaranč ženy trápi odjakživa. Nahromadený tuk deformuje tkanivá kože a problém je na svete. Celulitída je výsledkom nadmerného ukladania tuku v špecifických oblastiach tela ako boky, zadoček a stehná – všetko miesta, ktoré neuniknú pozornosti pri letných dňoch v plavkách. A keďže majú ženy v tele väčšie percento telesného tuku ako muži, máme tu smolu, že celulitída sa u nás vyskytuje oveľa častejšie. Výskumy dokonca poukazujú na to, že až 90 % žien má nejakú formu celulitídy. Leto sa ešte poriadne nezačalo, ešte stále máte šancu zakročiť. Poradíme vám niekoľko tipov, ako sa zbaviť frustrujúcej pomarančovej kože.

Zbavte sa tuku... Odrolujte ho

Pohyb na penovom valci uvoľní obal vášho svalstva, čím sa tkanivá prekrvia a zvýšite si tak bazálny metabolizmus, čiže prispejete k rozkladu tukového tkaniva. Hlboká masáž tkanív zabezpečí dostatočné prekrvenie svalstva a tukového tkaniva. 20 minút viackrát týždenne a mali by ste vidieť zmenu.

Dermatologické prípravky

Tónovacie séra a krémy majú taktiež svoj efekt, reparujú poškodenú kožu a výsledky sa dostavia už do niekoľkých týždňov.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť

Priemerná žena stratí za desať rokov života asi 5 kilogramov svalovej hmoty a naberie 5 až 7 kilogramov tukového tkaniva. Svaly držia kožu napätú, čo však neplatí o tukovom tkanive, ktoré zaberá viac plochy a objemu. Silový tréning s váhami je možnosťou, ako si udržať svaly v kondícii a nedať celulitíde šancu. Nezabudnite ani na kardio cvičenie, beh alebo bicyklovanie.

Čo si dáte na tanier?

Napomôcť svojej poškodenej koži môžete aj špecifickou stravou. Niektoré potraviny majú protizápalový účinok na spojivové tkanivá a podporujú tvorbu kolagénu v koži, ktorý minimalizuje symptómy celulitídy. Prihoďte do vášho jedálnička lososa, vlašské orechy a olivový olej bohaté na esenciálne mastné kyseliny a sójové produkty, ktoré obsahujú látku genisteín, ktorá pozitívne pôsobí na obnovovanie kolagénových vlákien.

Pretancovať sa ku kráse

Všimli ste si, že profesionálne tanečníčky niečo ako celulitída takmer nepoznajú? Neustále tancovanie a pohyb vytvarujú ich nohy a stehná a celulitída jednoducho nemá šancu. Čo tak dať sa na hodiny spoločenského tanca alebo sa vyblázniť pri zumbe. Spojíte príjemné s užitočným.

Vody nie je nikdy dosť

Ako sme už spomínali dávnejšie, voda je základom pre správne fungovanie nášho organizmu. Zbavte sa stresu, detoxikujte vašu pečeň a ostatné orgány, dodajte rovnováhu vašej produkcii estrogénu a doprajte si pravidelne dostatok vody a šálku zeleného čaju. Látky obsiahnuté v zelenom čaji regulujú hladinu stresu a ovplyvňujú hormóny regulujúce apetít. Voda zmiešaná s citrónovou šťavou vám taktiež napomôže stenčiť tukové zásoby.

Antioxidanty

Antioxidanty sú váš pomocník pri prevencii poškodenia tkanív a minimalizovaní celulitídy, na výber máte z množstva ovocia ako mango, čučoriedky, černice, prípadne zeleninu s protizápalovými účinkami ako je brokolica. Vaša koža taktiež potrebuje zlúčeniny síry, siahnite preto po zelených a čiernych olivách, uhorke alebo zelere, podobne podporujúco pôsobí zelenina s obsahom vitamínu A ako mrkva a sladké zemiaky.
Ak ste napriek všetkej snahe v boji stále nevyhrali, do úvahy prichádza aj využitie kozmetických korektívnych metód, ako je napr. neinvazívna liposukcia, ktorá sa vykonáva pomocou ultrazvuku spoločne s lymfodrenážou. Naberte odvahu a toto leto sa nahoďte do plaviek bez stresu a výčitiek, jednoducho bez celulitídy.

logo

Zdravie a krása na dosah v Health&Beauty

    Klinika estetickej medicíny Health&Beauty sa stará o krásu a zdravie svojich klientov a klientiek. Sme moderná klinika na svetovej úrovni s dlhoročnými odbornými skúsenosťami v oblasti chudnutia, modelácie postavy, spevnenia pokožky i tela, liečby celulitídy, formovania kontúr či celkovej regenerácie. Prinášame vám len to najlepšie z oblasti estetickej a korektívnej dermatológie, zdravej výživy, zdravého životného štýlu, redukcie váhy a liečby obezity a metabolického syndrómu. Snažíme sa neustále napredovať, sledujeme najnovšie lekárske a estetické postupy. Našou hlavnou prioritou sú komplexné služby a individuálny prístup v modernom, pokojnom a priateľskom prostredí.  

Adresa

Klinika Health&Beauty

PERLA RUŽINOVA

Kaštieľska 4

821 05 Bratislava

Telefón

+421 (0)911 308 828

E-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

ikona-1 Objednajte sa

 

Facebook