+421 (0)911 308 828         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Jarný detoxikačný deň? Tu je návod!

Je tu jar a s ňou prichádza aj čas na detoxikáciu organizmu. Ak chcete svojmu telu odľahčiť a pomôcť mu zbaviť sa toxínov, naplánujte si detoxikačný program alebo absolvujte aspoň jeden – detoxikačný deň.

Aby Vaša detoxikácia bola zdravá a účinná, odporúčame zveriť sa do rúk odborníkom – nutričným poradcom či poradcom pre výživu.

Ako by mal správny detoxikačný deň vyzerať?

Na úvod je dôležité si svoj „odľahčený“ deň naplánovať. V tento deň nejedzte nič. Doprajte si však kvalitné ovocné šťavy (pozor, nie sladené džúsy), minerálky a ovocné alebo bylinkové čaje. Ideálne sú žihľavový v kombinácii napríklad s ostropestrecom mariánskym alebo artyčokom, ktoré napomôžu vašej pečeni zbaviť sa a vylúčiť všetky nahromadené nečistoty a toxické látky z tela.

Takýto deň nie je zďaleka jednoduchý. Ak by sa Vám zdalo, že odľahčený deň len na základe pitného režimu nezvládnete, môžete si k tomu pridať nakrájanú zeleninu akéhokoľvek druhu, ale v surovom stave avšak bez rôznych prísad či dresingov. Pokiaľ chcete ešte viac podporiť čistiaci účinok takejto diéty, vyberte si deň, kedy je mesiac v splne.

Počítajte s tým, že sa môžete cítiť unavená a reagovať podráždene. Vyhnite sa preto akýmkoľvek náročnejším činnostiam a choďte skoro spať. Druhý deň začnite ľahkými raňajkami vo forme ovocia, müsli a nízkotučného jogurtu. Celý nasledujúci deň si potom doprajte ľahšie stráviteľné jedlá, aby to aj Váš organizmus a predovšetkým žalúdok zvládli jednoduchšie.

Čo ešte môže podporiť účinok detoxu?

Okrem odľahčenej stravy môže účinky detoxikačného dňa podporiť napríklad aj návšteva sauny či primeraný pohyb na čerstvom vzduchu. A v neposlednom rade je dobré myslieť aj na „upratanie si myšlienok“ a preto sa v tento deň kľudne venujte činnosti, ktorá Vám prináša radosť. Doprajte si deň voľna, vyjdite si s kamarátkou alebo partnerom do kina alebo na romantickú kávu. Jednoducho urobte čokoľvek iného, čo Vás poteší a pri čom nebudete celý deň myslieť len na prácu, rodinu, deti, starosti, blížiace sa skúšky, národné rokovania, kopec neožehleného oblečenia a podobné veci. V tento deň nie sú tieto veci vôbec dôležité, dôležitý je iba Vás príjemný pocit. Ak to všetko absolvujete, alebo aspoň časť, pocítite prílev energie, ktorá Vám teraz tak veľmi chýba. Až potom vytiahnite mopy a čistiace prostriedky pre jarný detox Vašej domácnosti. Po dni očisty Vám to pôjde omnoho lepšie a rýchlejšie.

Ak neviete ako na to, zverte sa do rúk dlhoročným odborníkom – výživovým a nutričným poradcom na Klinike Health&Beauty, ktorí vám pripravia individuálny detoxikačný program.

logo

Zdravie a krása na dosah v Health&Beauty

    Klinika estetickej medicíny Health&Beauty sa stará o krásu a zdravie svojich klientov a klientiek. Sme moderná klinika na svetovej úrovni s dlhoročnými odbornými skúsenosťami v oblasti chudnutia, modelácie postavy, spevnenia pokožky i tela, liečby celulitídy, formovania kontúr či celkovej regenerácie. Prinášame vám len to najlepšie z oblasti estetickej a korektívnej dermatológie, zdravej výživy, zdravého životného štýlu, redukcie váhy a liečby obezity a metabolického syndrómu. Snažíme sa neustále napredovať, sledujeme najnovšie lekárske a estetické postupy. Našou hlavnou prioritou sú komplexné služby a individuálny prístup v modernom, pokojnom a priateľskom prostredí.  

Adresa

Klinika Health&Beauty

PERLA RUŽINOVA

Kaštieľska 4

821 05 Bratislava

Telefón

+421 (0)911 308 828

E-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

ikona-1 Objednajte sa

 

Facebook